Středočeská pahorkatina

   Je jednou ze 4 oblastí Česko-moravské soustavy. Jde o členitou pahorkatinu s vrchovinami v centrální a jihozápadní části. Sousedí s Jihočeskými pánvemi, Českomoravskou vrchovinou, Středočeskou tabulí, Plzeňskou pahorkatinou, Brdskou oblastí a Šumavskou hornatinou.

   Nejvyšším bodem celé oblasti je Drkolná (729 m). Oblast je odvodňována Vltavou, Sázavou, Otavou, Lužnicí a Úslavou (tedy Berounkou). Nalezneme zde CHKO Blaník.

celek podcelek nejvyšší vrchol m.n.m.
Benešovská pahorkatina Dobříšská pahorkatina Pecný 545,8
Březnická pahorkatina Stráž 637,6
Vlašimská pahorkatina Mladovožická pahorkatina Velký Blaník 634,8
Votická vrchovina Javorová skála 722,6
Táborská pahorkatina Písecká pahorkatina Velký Mehelník 632,5
Soběslavská pahorkatina Chlum 539,8
Blatenská pahorkatina Horažďovická pahorkatina Hřeben 596,5
Nepomucká vrchovina Drkolná 729,0

1 komentář u „Středočeská pahorkatina“

  1. Because there is no need to step over a tall wall, walk-in tubs provide a deeper water depth when compared to traditional tubs. A standard bathtub has a depth of 13 to 14 inches, while walk-in tubs can provide up to nearly four feet of water depth for a comfortable immersion experience while seated securely.
    Walk-in tubs provide more stability during bathing than traditional bathtubs. People with mobility issues needn’t negotiate the large step over the lip of a traditional bathtub.

    https://walk-tubs.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich